Aqua Peeling Fiyatları Nelerdir ve Neye Göre Belirlenir?

Peeling'e Dair Herşey!

Aqua Peeling Fiyatları Nelerdir ve Neye Göre Belirlenir?

Fiyatları belirleyen birçok unsur vardır. Kullanılan malzemeler, fiyatlar üzerinde belirleyici olarak kabul edilebilir. Ayrıca cilt tipine ve ciltteki etkenlere göre, kullanılması gereken malzeme miktarı değişebilir ve bu da fiyatları ciddi anlamda etkiler. Ayrıca, peeling uygulamasının fiyatı, yapıldığı kliniğe göre de değişiklik gösterebilir.Peeling fiyatları genellikle 150 ile 300 lira arasında değişmektedir. Ancak bazı yerlerde daha yüksek fiyatlarda yapıldığı da biliniyor. Fiyat araştırması yaparken, kliniğin uygulamalarını ve kullandığı malzemeleri araştırmak faydalı olacaktır.

SGK Peeling Masraflarını Karşılıyor Mu?

Aqua peeling, zaruri bir durumdan ötürü uygulanıyorsa ve yönlendirme doktor tarafından yapıldıysa, SGK masrafların bir kısmını karşılayabilir. Ancak bu durumun kesin olmadığını belirtmekte fayda var. Diğer yandan, yapılan işleme göre fiyat değiştiği için, SGK’nın kesin olarak karşılayıp karşılamayacağını söylemek mümkün değil. Ancak bazı özel sigorta kuruluşlarının peeling işlemini kapsamına aldığı ve bu uygulama için ödenek çıkardığı da biliniyor.

Fiyat Araştırması Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt sağlığı ile ilgili bir durumda bütçe dikkat edilmesi  gereken en son konudur. Piyasanın altındaki fiyatlarla peeling uygulaması yapan yerler güvenilir olmayabilir. Elbette, bir kliniğin kalitesini belirleyen tek unsur fiyat değildir. Fakat ucuz yerlerin genellikle kalitesiz olduğunu belirtmekte fayda var. Eski malzemeler, etkisi düşük solüsyonlar kullanan bir klinikte peeling yaptırmak, cilt sağlığınızı hatta genel anlamda vücut sağlığınızı riske sokabilir. Böyle durumlardan kaçınmak için, fiyatın ucuzluğu veya pahalılığından çok, fiyat karşılığında alınan hizmete dikkat edilmelidir.

Sonuç

Aqua peeling, vücudun hem güzelleşmesini hem de sağlıklı bir hâle gelmesini sağlayan, güvenilir bir cilt bakım uygulamasıdır. Diğer uygulamaların aksine, cerrahi müdahale veya enjeksiyon içermediği için, ağrı, acıma, yanma, kızarıklık gibi yan etkileri yoktur. Ancak belli sağlık durumlarında ve alerji durumlarında yan etki görülebilir. Bu yüzden uygulama yapılmadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünmek ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra aqua peeling uygulaması için onay almak gerekir. Ayrıca, aqua peeling etkisini sürdürmek de büyük ölçüde cilt bakımına ve beslenmeye bağlıdır. Uygulamanın etkili olabilmesi için, cilt sağlığını destekleyecek bir beslenme rejimi uygulanması gerekir. 

Aqua Peeling Fiyatları Nelerdir ve Neye Göre Belirlenir?