Aqua Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Peeling'e Dair Herşey!

Aqua Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce, istenilen etkiye karar verilmesi gerekir. Aqua peeling, birçok farklı amaç için (sivilceleri yok etmek, siyah noktalardan kurtulmak, kırışıkları gidermek vb) yapılabilir. Her amaç için ise ayrı bir solüsyon uygulanır. Ciltte düzeltilecek noktaya karar verildikten sonra, solüsyonlar basınç ile birlikte uygulanır. Bu sayede, derinin alt tabakalarına etki etmeleri sağlanır. Aynı anda uygulanan vakum sayesinde, cilt üzerindeki ölü deri kaldırılarak gözenekler açılır.

Söz konusu uygulamanın amaçlarından biri cildin dezenfekte edilmesidir. Bilindiği gibi, sivilce, siyah nokta gibi oluşumların sebebi ciltte kir ve yağ birikimidir. Aqua peeling, gözeneklerde biriken kirin ve yağın ölü deriyle birlikte dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede siyah nokta ve sivilcelerden tamamen kurtulmak mümkün olur. Başka bir biçimde ifade etmek gerekirse, temizleme, ekstraksiyon, hidrasyon ve antioksidan etkisi tek seferde uygulanmış olur. Kullanılan aletler ve uygulanan metotlar sayesinde, tüm bu işlemler herhangi bir cerrahi müdahale ya da enjeksiyon olmadan yapılacağı için, cilde zarar vermez ve rahatsızlık hissi yaratmaz.

Aqua Peeling uygulaması üç temel aşamadan oluşur:

  1. Temizleme & Peeling: İlk aşama, yukarıda bahsedildiği gibi uygulanır. Amaca uygun olarak seçilen AHA (Alfa Hidroksit Asit) içerikli solüsyon, Aquapeel ile uygulanır. Bu uygulama beş ile on dakika arasında sürer. Cilde nüfuz ettikten sonra, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olan birikimin temizlenmesini sağlar. Bu aşamadan sonra gözenekler tamamen açılmış ve temizlenmiş olur.
  2. Ekstraksiyon: Gözenekler temizlendikten sonra, dezenfeksiyon gerekir. Dezenfeksiyon, iltihap da dâhil olmak üzere birçok cilt rahatsızlığına sebep olan bakteri ve parazitlerin ciltten temizlenmesi için gereklidir. Ekstraksiyon aşamasında tam olarak bu uygulanır. SA (Salisilik Asit) içeriğine düşük oranda sahip olan bir solüsyon, Aquapeel ile cilde uygulanır. Salisilik asit, cildin alt katmanlarında emildiğinde, cilt parazit ve bakterilerden tamamen arındırılmış bir hâle gelir.
  3. Hidrasyon & Beslenme: Cildin sağlıklı olması ve temiz bir görünüme kavuşması için, uygulama esnasında kaybedilen suyun kazandırılması gerekir. Hidrasyon aşaması tam olarak bunu sağlar. Cilt temizlendikten ve parazitlerden arındırıldıktan sonra, cilt tipine uygun olarak antioksidan ve nemlendirici uygulanır. Bu uygulama, cildin beslenmesini sağlamakla birlikte, cilde zarar veren bakterilerin tekrar oluşmasını önler.

Tüm bunlarla birlikte, cildin ölü tabakası temizlendikten sonra cilde 15-20 dakika kadar buhar ve ozon verilmesi gerekir. Bunun amacı, cildin yumuşatılması ve diğer uygulamalara hazır hâle gelmesidir. Ancak buhar yerine sıcak havlı kompresi de tercih edilebilir. Uygulama esnasında cildi nemlendirmek için ise vapozon cihazı kullanılır. Tüm bu uygulamalar, aknelerin, sivilcelerin ve siyah noktalaırn temizlenerek cildin sağlıklı bir biçimde beslenmesini sağlar.

Aqua Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?