Aqua Peeling Uygulamasının Sonuçları Nelerdir?

Peeling'e Dair Herşey!

Aqua Peeling Uygulamasının Sonuçları Nelerdir?

  • Aqua peeling uygulaması, cilde zarar veren, rahatsızlık ve kötü görünüm yaratan oluşumların tamamen yok edilmesini sağlar. Sivilceler, akneler, siyah noktalar ve diğer oluşumlar bu uygulamadan sonra ciltten tamamen temizlenir.
  • Ciltteki ölü deriler, bu uygulamadan sonra tamamen temizlenir. Uygulamanın amacı ne olursa olsun, kullanılan solüsyon ölü derilerin temizlenmesini sağlar. Bu sayede cilt yenilenmiş ve taze bir görünüme kavuşmuş olur. 
  • Gözle görülebilen kırışıklıklar büyük ölçüde giderilir. Bunun sebebi, cildin kendini daha kolay yenileyebilmesidir. Aqua peeling uygulanan cilt, bu sayede daha genç ve diri bir görünüme sahip olur.
  • Antioksidan uygulaması sayesinde, ciltte yeni bakteri ve parazit oluşumları büyük ölçüde önlenir. Bu uygulama, aqua peelingin etkisini arttırır ve uzun sürmesine yardımcı olur.

 

Aqua Peeling Yaparken Uygulanan Solüsyonlar Nelerdir?

Belirtildiği gibi, cilt bakım uygulamasında cilt tipine ve istenilen amaca göre solüsyon seçilmesi gerekir. Aqua peeling uygulamasında genellikle aşağıdaki solüsyonlar tercih edilir:

  • Hydrafacial Solüsyon 1: Tüm cilt türleri için geçerli bir solüsyondur. İçeriğinde gliserin, çiçek özü, laktik asit gibi maddeler bulunur. Ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağladığı için, cildi sivilce, akne gibi oluşumlardan tamamen arındırır. Ayrıca nemlendirme özelliğine de sahiptir. Cildin altındaki kollajen liflerin uyarılmasını ve cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • Hydrafacial Solüsyon 2: Yağlı ciltlerde uygulanan bir solüsyondur. Temel kullanım amacı, cilt gözeneklerinde biriken yağı temizleyerek sivilce gibi oluşumları önlemektir. Kalsiyum, biotin, laktik asit gibi maddeler içerir.
  • Hydrafacial Solüsyon 3: Tüm clt tipleri için geçerli bir solüsyon olmakla birlikte, cildin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için kullanılır. Çoğu zaman, peeling uygulamasının son aşamasında kullanılmaktadır.

Aqua Peeling Uygulamasında Hangi Cihaz Kullanılır?

Aqua peeling uygulamasında, Hydra Peel bakım cihazı adı verilen bir cihaz kullanılır. Bu cihazın temel işlevi, bir yandan solüsyonu derinin alt kısmına pompalarken diğer yandan vakumlayarak ölü derilerin temizlenmesini sağlamaktır. Radyofrekans yöntemiyle çalışan bu cihazda, başlıklar büyük veya küçük olarak ayarlanabilir. Uygulamanın hijyenik ve sağlıklı olması için, başlıkların düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Cihazların vakum gücü, teknik özellikleri modellerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak birçoğunda dokunmatik ekran ve yüksek vakum gücü bulunur. 

Aqua Peeling Hakkında Yanlış Bilinenler:

Aqua Peeling ile Hydrafacial aynı anlama gelmez. Her ne kadar bu uygulamada Hydrafacial solüsyonları kullanılsa bile, kullanılan cihazlar çoğunlukla farklıdır. Hydrafacial, Aqua Peeling ile benzer yöntemlere sahip olmakla birlikte, çok daha detaylı bir uygulama olarak bilinmektedir. 

Aqua peeling uygulaması ile ilgili başka bir yaygın yanlış kanı da, cilt sorunlarını sonsuza dek ortadan kaldıracağıdır. Aqua peeling, cilt sorunlarına sebep olan etkenleri ortadan kaldırmakla birlikte, bu sorunlar cildin kendini yenilemesine, beslenmeye ve dışsal etkenlere bağlı olarak tekrar ortaya çıkabilir. Uygulamanın etkili olabilmesi için, cilt bakımına sonraki süreçte de önem verilmesi gerekir. 

Aqua Peeling Uygulamasının Sonuçları Nelerdir?