Aqua Peeling Yararları ve Avantajları Nelerdir?

Peeling'e Dair Herşey!

Aqua Peeling Uygulamasının Yararları ve Avantajları Nelerdir?

Aqua peeling, yalnızca bir cilt güzelleştirme uygulaması olarak kabul edilmemeli. Nitekim cildi güzelleştirmekle birlikte, daha sağlıklı ve dinç bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Yani yalnızca güzellik için değil, sağlık için de tercih edilecek bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

  • Ciltteki ölü deriler, hem kötü bir görünüme hem de cilde zarar veren oluşumların ortaya çıkmasına sebep olur. Ayrıca, cildin oksijen emilimini de büyük ölçüde engeller. Ölü deriler atılmadığında, cilt yenilendiği sürece birikecek ve zararlı bir hâle gelecektir. Aqua peeling uygulaması, bu ölü derilerin tamamen atılmasını sağlar. Bu da cildin daha sağlıklı ve güzel bir forma sahip olmasına yardımcı olur.
  • Aqua peel, cildin nemlenmesini ve beslenmesini sağlar. Bu sayede cilt kuruluğu önlenir ve cilt daha sağlıklı bir forma kavuşur.
  • Cildin aşırı yağlı olması da sivilce gibi oluşumlara sebep olabilir. Ayrıca yağlı ve kirli ciltlerde enfeksiyon riski de bulunmaktadır. Aqua peel uygulaması cilt yağlanmasının önüne geçilmesini sağlar. Bu uygulamadan sonra daha taze ve sağlıklı bir cilde sahip olunabilir.
  • Aqua peeling, aynı zamanda güneş lekelerinin giderilmesi için de etkili bir yöntemdir. Siyah ve kahverengi güneş lekeleri, bu uygulama sayesinde kısa sürede giderilebilir. Aynı şekilde, yaşlılık lekelerine karşı da etkili olduğunu belirtmekte fayda var. 

Aqua peel, sağladığı yararlar ile birlikte, diğer uygulamalara nazaran birçok avantaja sahiptir.

  • Evde uygulanan maskeler, cilt yüzeyinde kısa süreli bir etki yaratmakla birlikte, derinin altına nüfuz etmez ve sorunları önlemez. Ancak aqua peel uygulaması, ciltteki zararlı oluşumları yok etmekle kalmayarak, bu oluşumların sebeplerini de büyük ölçüde ortadan kaldırır. 
  • Aqua peeling yönteminde cilde herhangi bir enjeksiyon yapılması veya cerrahi müdahale uygulanması gerekmez. Bu yüzden yan etki oranı diğer yöntemlere göre azdır. Herhangi bir ağrı, acıma da söz konusu olmaz. Tamamen sağlıklı ve ağrısız bir yöntemdir.
  • Aqua peeling uygulaması, diğer cilt bakım uygulamalarına göre çok daha ucuz ve etkili bir yöntemdir. 

Aqua Peeling Sağlıklı Bir Uygulama Mıdır?

Cilt sağlığı, çoğu zaman dış etkenlere karşı hassastır. Bu yüzden cilt bakım uygulamalarında sağlığa dikkat etmek gerekir. Yanlış uygulamalar, ciltte düzeltilmek istenen sorunlardan çok daha büyüklerinin oluşmasına sebep olabilir. Diğer yandan, Aqua Peeling, tamamen sağlıklı bir uygulamadır.

Aqua peelingte herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı gibi, cilde zarar verecek solüsyonlar da kullanılmaz. Ayrıca kullanılan cihazların da cilt üzerinde bir yan etkisi yoktur. Elbette, bu uygulamanın tamamen risksiz olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Her uygulama gibi aqua peeling de belli durumlarda risk yaratabilir. Ancak cilt bakımından önce gerekli tetkikler yapıldığı takdirde, bu uygulamanın bir risk teşkil edip etmediği anlaşılabilir.

Aqua Peeling Uygulamasının Yararları ve Avantajları Nelerdir?