Peeling Rehberi

Peeling'e Dair Herşey!

Son zamanda çoğu kişinin başvurduğu yollar arasında ise karbon peeling yer alıyor. Cildin daha güzel görünmesi adına mutlaka bu yola başvurulması gerekir. Çünkü cilt 30 yaşından sonra yavaş yavaş yaşlanmaya doğru geçiş yapar. Otuz yaşlara kadar cilt yenilenirken artık bu yaşlardan sonra ise cildin yenilenmesi de durmaya başlar. Bu dönem zarfında hem cilt hasarları çok fazla artar hem de yaşlanmaya doğru olarak da hızlı birsüreç artmaya başlanır. Yaşlanma serüveninin durdurulmasını sağlamak adına bu tür işlemlere ihtiyaç fazlasıyla duyulmaya başlanır. Uygulama sonrasında ise cildiniz hayal ettiğiniz muhteşem güzelliğe de kavuşacaktır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ciltte yaşlanma belirtileri de ne yazık ki ortaya sık sık çıkmaya başlar. Özellikle cildi fazlasıyla etki altına alan  etkenlere göz attığımız zaman ise başta stresin geldiğini söylememiz gerekiyor. Stres, cilt üzerinde yaşlanma etkisini daha fazla arttırmaya başlıyor. Bir başka faktörlerden birisi de hava kirliliği olduğunu söyleyebiliriz. Hava kirliliği de cildin bozulmasına neden oluyor. Cildin yapısında ki bozukluk doğal olarak dışa aktarılmaya başlanmış oluyor. 

Sadece bunlarla sınırlı kalmayarak kötü beslenme, güneş ışınları gibi faktörlerinde cildin yapısını bozmaya sebebiyet verdiğini belirtmemiz gerekiyor. Gün içerisinde sık yapmış olduğunuz uyku düzensizliklerin de mutlaka önüne geçmeniz gerekiyor. Uyku düzensizlikleri, hormonal bozukluk gibi durumlar cildi kötü şekilde etkiliyor. Eğer ki bir sigara kullanıcıysanız aynı şekilde cildinizi kötü yönde etkilemeye neden olacaksınız. Çünkü sigara kullanan kişilerin cildine bakıldığı zaman zarfında cilt yenilenme döngüsünü büyük oranda azalttığı saptanmıştır. Sigara tiryakiliği varsa karbon peeling işlemlerinden mutlaka geçmeniz gerekecek. Özellikle cilt üzerinde genetik faktörlerinde rolü oldukça büyüktür. Cildin savunma mekanizmasını yeniden harekete geçirmek adına kimyasal peeling yoluna başvurabilirsiniz. Karbon peeling uygulamasına göz atıldığı zaman cildi hasar altına alan her ne varsa yok olmasını kolaylaştırıyor diyebiliriz. Kısaca bakıldığında cildin yenilenmesine de büyük oranda yardımcı oluyor. Cildiniz daha fazla canlı hale geliyor. İstediğiniz görünüme kısa süre içerisinde kavuşmaya başlıyor. 

Cilt yaşlanması, insanları ne yazık ki çok fazla etki altına alan faktörler arasında yer alıyor. İnsanlar yaşının ilerlemesi ile birlikte psikolojik anlamda bir çöküntü ile karşı karşıya kalıyor. Tüm bunların bir an önce üstesinden gelebilmek adına karbon peeling yoluna başvurabilirsiniz. Karbon peeling ile cilt kusurlarının ortadan en kolay yoldan kalkmasını da sağlamış olacaksınız. Anti-aging gibi pek farklı tedavi yöntemleri uygulandığı için cildin ister istemez bir toparlanma evresinde olmasını sağlıyor. Ciltte işlem sonrasında hafif kızarma, kabuklanma ya da kızarma gibi durumlar söz konusu olabilir. Fakat böyle bir durumla karşı karşıya kalsanız bile hemen paniğe kapılmanıza gerek kalmayacak.