Karbon Peeling Nedir?

Peeling'e Dair Herşey!

 

Karbon Peeling Nedir?

Sıkça sorulan sorular arasında karbon peeling ne olduğu diyebiliriz. Karbon peelingi ifade etmemiz gerektiğinde ise Q-SWİTCHED ND-yag lazer olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Cildin daha genç ve daha güzel olmasını sağlayan işlemlerden birisidir. Buna göre sizlerde karbon peeling işlemlerinden yararlanarak cildinizin güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildin kızarma ve soyulma gibi eraksiyonları göstermesine neden olur. Acısız ve bir o kadar da iğnesiz bir uygulamadır. Bu işlemin en önemli özelliğinden birisi de cildi hiçbir şekilde etkilemiyor oluşu diyebiliriz. Karbon peeling uygulamasına bakıldığı zaman ilk aşamada cilt güzel şekilde temizlenmektedir. Ardından ise cilde ince bir tabaka halinde karbon sürülmektedir. Kremin cilt üzerinde kuruması içinde 5-10 dakika kadar beklenmesi gerekiyor. İşlem sırasında lazer, mikro işlem aracılığıyla saniye saniye cilt üzerinde tarama işlemi gerçekleştiriyor. Karbon partüküller ısıtıldıktan sonra cilt üzerinde biyokimyasal tepki moduna geçiş yapılıyor. Aynı zamanda ciltte güzel bir su aracılığıyla yıkanmaya başlanıyor. Bu yöntemin uygulanma süresine bakıldığı zaman ise yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürdüğünü belirtebiliriz. Karbon peeling yöntemi sonucunda ise;

  • Kolajen üretiminde artış gözlenir
  • Cildin daha fazla sıkı hale gelmesi sağlanmış olur
  • Geniş gözenekler var ise küçültülmeye başlanır
  • Yağ dengesi kurumaya başlar 
  • Cilt üzerinde ve alt tabakasında çıkmaya mehilli olan aknelerden kurtulmanızı sağlar 
  • Rahatsız eden ince kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlar 
  • Cilt lekeleri silinmiş olur 

Karbon peeling hizmetlerinden yararlanacak olan kişilerde doğal olarak kaç seans almalıdır sorusuna yanıt alıyor.   Sarkan cildinizin görüntüsünden fazlasıyla rahatsız oluyorsanız o zaman yapmanız gereken en önemli adımlar arasında ise hemen karbon peeling olacaktır. Bu sayede görsel yönden daha da fazla güzel olmanızı sağlayacaktır. Cilt ile ilgili olarak yaşadığınız kusurların bir an önce ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Özellikle hem kadınlarda hem de erkekler de son zamanda görülen belli başlı problemler arasında ise sivilce sorunları oluyor. Sivilcelerle en güzel şekilde mücadele edebilmenin çözüm yolları arasında ise karbon peeling yer alıyor. Karbon peeling işlemi görüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Bu yüzden dolayı da bu işlemin kesinlikle gözünüzü korkutmaması gerekiyor. Tam aksine profesyonel ellerden hizmet alarak gönül rahatlığı ile yaptırma şansına sahip olabilirsiniz. Karbon peeling işlemi sonucunda ise aknelerden, sivilcelerden sarkan cildinizden kurtulmuş olacaksınız. Cildinizde görmeyi istediğiniz pürüzsüz görünüme kavuşmaya başlayacaksınız. Üstelik işin en güzel yanlarından birisi de karbon peeling işlemine göz attığımız zaman ise hiçbir yan etkisinin bulunmadığı diyebiliriz. 

İlk defa bu işlemi yaptırmaya karar veren kişilerde doğal olarak kaç seans uygulanmalıdır sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Eğer ki cildinizle ilgili olarak muhteşem kusursuzluğa erişebilmek adına en güzel yöntemlerden birisi de o yüzden 5-10 seans arasında değişen işlemlerden yararlanmak olacaktır. Çünkü cildin sadece dışarıya dönük tarafı değil aynı zamanda da alt katmanların güzel şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden dolayı cilt yapısına bağlı olarak seans aralığını daha uzun şekilde tutmak mantıklı olacaktır. 

 

Karbon Peeling Nedir?