Kimyasal Peeling Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peeling'e Dair Herşey!

Kimyasal Peeling Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimyasal Peeling uygulaması bilindiği üzere bazı riskler barındırmaktadır. Aslında bu riskler uzman kişiler tarafından yapılan uygulamalarda minimuma inmektedir. Yine de Kimyasal Peeling yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle işlemi yaptıracak kişinin bir gün önceden makyaj gibi işlemlerden sakınması gerekmektedir. Aynı zamanda cilde yine işlemden evvel kimyasal bir madde uygulanmamalı, krem vs. gibi şeyler sürülmemelidir. Bunun yanı sıra Kimyasal Peeling yaparken önemli olan husus ciltte açık yara bulunmamasıdır. Eğer açık yara varsa işlem ertelenmeli ve mutlaka yaralar iyileştikten sonra gerçekleştirilmelidir.

Kimyasal Peeling yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de oluşan kabukların soyulmamasıdır. Yani işlemin hemen ardından ortaya çıkan ufak kabuklar soyulmamalı ve mutlaka kendiliğinden dökülmesi beklemelidir. Eğer kabuklar dökülmeden soyulursa yaralar ortaya çıkabilmekte ve görünümde ortaya çıkacak değişiklikler azalabilmektedir. Dolayısıyla bu noktaların mutlaka önemsenmeleri ve kriter olarak baz alınmaları gerekmektedir. 

Kimyasal Peeling işleminde uzman seçimi de her zamanki gibi çok önemlidir. Aslında dermatologların uyguladığı işlemle herhangi bir problem ortaya çıkmamaktadır. Ancak alanında uzman olmayan ve tamamen görerek bu işlemi uygulamaya çalışan kişilerin etkili sonuca ulaştıramayacakları son derece açıktır. Bununla birlikte Kimyasal Peeling uygulanan kişide bazı reaksiyonlar ortaya çıkabilmekte ve sorunlar baş gösterebilmektedir. Haliyle uzman tercihinin her şeyden değerli olduğu da unutulmamalıdır. 

Kimyasal Peeling işleminden evvel ciltte yanık ya da yaraların olmaması gerekmektedir. Hafif güneş yanıkları bile istenilen tedaviye ulaşılamamasına ve sonuç alınamamasına neden olacaktır. Dolayısıyla Kimyasal Peeling yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir husus da ciltte herhangi bir problemin bulunmamasıdır. Sorun yokken uygulanacak Kimyasal Peeling ile hem beklenilen sonuç kısa sürede oluşmakta hem de kişiler istedikleri yüze kavuşmaktadırlar. 

Cilt lekelerinin giderilmesi, akne sorunlarının ortadan kaldırılması, siyah noktalarla mücadele ve daha pek çok cilt sorunu için uygulanan Kimyasal Peeling ‘in güvenilir olduğunu ve belirli hususlara dikkat edildiği takdirde bir sorun yaratmayacağını kolaylıkla ifade edebiliriz. 

Kimyasal Peeling Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler